WAGGGS
Скаутсько-гайдівський табір поблизу Кракова „Малопольша-2008”. Звіт про участь
[27.08.2008]

Скаутсько-гайдівський табір поблизу Кракова „Малопольша-2008”. Звіт про участь

Перегляд фотографій: /ua/gallery/2008_Krakov

“... Jedrie pociag z daleka ...”

Згадую поїздку до Польщі, як називали її поляки – „обоз” і одразу ж уявляються картинки Польщі історичної, охайної й чемної.

В Кракові харцежи постійно потерпали від української непунктуальності, та при цьому намагалися залишатися дуже чемними і привітними. А ми все задивлялися на місцеві краєвиди, архітектуру й ... склепи (укр. : „магазини”). І як кожна делегація у іншому місці намагалися купити якнайбільше сувенірів для друзів і для себе на згадку. В центрі бувшої столиці Польщі майже всі будинки охайні й рясно прикрашені квітами, чимало стін будівель розфарбовані так, ніби їх поверхня обкладена плиткою з геометричним рисунком, що надає їм незвичайного вигляду.

Програма перебування в Кракові була складена цікаво і мала дуже щільний графік. От наприклад, один день: аквапарк, прогулянка на катері Віслою (головна річка країни) і ввечері перегляд документального фільму про китів та дельфінів у кінотеатрі 3 D . Та скоріше відпочивати до хостелю „Три галки”, щоб набратися сил для наступного не менш насиченого дня у гайдівсько-скаутському стилі. В такому темпі за майже 5 днів ми встигли віддати іще: Вавельський королівський замок з безліччю музеїв та „Печеру дракона”, який ледь не з‘їв Мишка з Києва J , соляні копальні Велички, зоопарк, подорожували надсучасним „папським” потягом до батьківщини Папи Римського Иоана-Павла ІІ до містечка Вадовіце, розважалися у парку мініатюр м. Інвальд на атракціонах і у веселому лабірінті...

А от Татри нас просто полонили під час пішохідного походу: чисте повітря, папороть майже до поясу, величезні кущі величезної ожини, нажаль їсти її заборонив рятівник Михай L . В скаутському центрі "Залісся" програма не менш насичена: і українсько-польська мовна практика, і вивчення народних танців й пісень, і міні-олімпійські розважальні ігри, і вікторина про Польщу та Україну, і дуже цікаві крафти. Дуже цікавою видалася підготовка та презентація "Україна та Польща в Європі". Тут спорт і культура у вигляді театральних постановок, історична архітектура країн в макетах та зображеннях на плакатах, ознайомлення з національними традиціями кухні обох народів. А іще наша делегація підготувала і гідно провела українські вечорниці з пошуком папороті й презентацію "Моя Україна".

Так пролетіли майже одинадцять днів у Польщі і от останні кадри на фото: першими від'їжджають харцежи, ми їх проводжаємо і я згадую слова переробленої відомої української пісні "Місяць на небі…"

ромашкОленка


Михай в обозі

Людей лікує.

Адам поволі

Шикує їх.

Ася з Наталей

„Руту” співають.

Берні пильнує

Обоз увесь.

2 РАЗИ

Польща нам люба,

Польща нам мила.

І зустрічає

Не перший рік.

Гайди й харцежи

В таборі разом –

Забави, пісні –

Дружба навік!

2 РАЗИ